2024 PC trendleri arasında 64 GB kalem sürücüler ve SSD’lerin mekanik sürücülere karşı “kesin zaferi”

katı hal sürücüleri (SSD) Geçmişle karşılaştırıldığında bu 2023’ü kesin veri depolama türü olarak birleştirmeyi tamamladılar mekanik disk (HDD)Dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Kingston’a göre. Ayrıca USB çıkarılabilir sürücüler için standart Zaten 64 GB’ta2024’te gerçekleşeceğini söyledikleri diğer trendlerle birlikte.

SSD’ler bilgisayarların performansını büyük ölçüde artırır (örneğin), onları geleneksel disklerden 10 ila 15 kat daha hızlı hale getirir; Sabit sürücüyü okuyan bir sivri uçlu mekanik olarak çalışan sabit sürücüler.

Katı sürücülere yönelik yeni endüstri standardının büyük bir kısmı fiyat düşüşüyle ​​ilgilidir. “Şunu söyleyebiliriz bölgede satılan SSD’lerimizin ortalama fiyatı düştü Tüketilen ürünlerin kapasitesinde ciddi artış olmasına rağmen yüzde 30’un üzerinde, bu kapasite olgusunun bu yoğunlukta yaşanmadığı RAM’de ise düşüşler yüzde 50’yi aşıyor” diye açıkladı Güney Amerika Bölge Müdürü Jean-Pierre Cecillon. Kingston’lu bir İspanyol. Yönetici, bu tür teknolojinin HDD’ler karşısında “kesin zaferinden” bahsetti.

Harici depolamayla ilgili olarak (USB kalem sürücüleri veya çıkarılabilir diskler), standart olarak çalışan 32 GB yerine artık 64 GB depolama alanı standart olarak birleştirildi.

Geleneksel sabit diskler vs. SSD’dir. Fotoğraf: Shutterstock

Oyuncu segmenti gücünü, segmentte sağlamlaşan bir RAM bellek markası olan Fury’den aldı: “Sonunda, FURY serimizin hacim açısından en iyi haberi ürettiği ve gücünü gösterdiği oyuncu belleği pazarında toparlanma yaşadık. Kingston markasının bu segmentte en büyük payı: Kasım ortası itibarıyla Kingston FURY, Latin Amerika’da sevk edilen birimlerde %85’in üzerinde büyüme elde etti” diye ekledi.

Şirket ayrıca Arjantin’deki satışın içeriğini ve yerel durumu Hükümetin piyasa düzenlemelerine dayanarak açıkladı.

Yerel pazar

İthalat yerel ekonominin odağındadır. Fotoğraf: Rafael Mario Quinteros

Yetkililer, “Arjantin’de bu yıl, Merkez Bankası’ndan gelen doların yetersizliği nedeniyle ithalatta giderek daha ciddi kısıtlamaların yaşandığı bir yıl oldu” dedi.

Yönetici ayrıca Arjantin’in ithalat kısıtlamaları nedeniyle karşılaştığı zorluklara da dikkat çekti: “Arjantin’de hükümetin uyguladığı ithalat kısıtlamaları hacimlerde önemli bir düşüşe yol açtı. %60’tan büyükBrezilya ve Meksika’nın ardından kıtadaki üçüncü en önemli pazarımızdır” diye açıkladı.

“Bu panoramada yılı iki aşamaya ayırabiliriz: rakamların tahmin edilenden daha iyi olduğu Ağustos ayına kadar ve hisse senetlerinin nihayet alımları acımasızca etkilediği Eylül ayından itibaren” diye devam etti.

“Kingston, yalnızca toptancıları değil aynı zamanda çok sayıda bayisi sayesinde ürün tedariğinin bir kısmını sürdürebildi. ithalat lisansları ve ülkeye ürün sokmaya devam edebildiler” dedi Cecillon.

Mevcut senaryonun belirsiz olduğu konusunda uyarıyor. “Ancak ülke bazı sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Yurtdışındaki ödeme sorunu ve döviz piyasasındaki belirsizlikler, stok sahibi olanların daha çok savunmacı stratejiler sergilemesi, fiyat yapılarını bozdu. Her halükarda ülkeye olan bağlılığını gösteren Kingston, taleplere nasıl uyum sağlayacağını biliyordu ve biz de tarihte ilk kez, Çin’deki fabrikamızdan yapılan sevkiyatlarla yuan cinsinden iş”diye vurguladı.

Seçilen cumhurbaşkanı Javier Milei’nin bir sonraki hükümetine ne olacağı şu anda bilinmiyor.

Şifreli çıkarılabilir bir sürücü olan IronKey bu yıl piyasaya sürüldü. Fotoğraf Maxi Failla

SSD’lerin HDD’lere göre avantajları

“SSD’lerin kullanım ömrü büyük ölçüde arttı, bir SSD’nin kullanım ömrü yazılan terabaytlarla ölçülüyor ve tam olarak ne kadar dayanacağını hesaplayabiliyorsunuz, mekanik disklere göre çok daha güvenilir tahminler yapılabiliyor. ” mekanik bir parça arızalandı, bozuldu, işte bu, artık kullanılamaz” diye açıklamıştı Zurna Nicolás Wolowick, Córdoba Ulusal Üniversitesi Matematik, Astronomi ve Fizik Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı ve Doktoru, bu ortamda 2021’den itibaren bir makalede.

Bu önemsiz bir şey değil: “Mekanik diskte mekanik arıza varSSD’de aşınma nedeniyle bir SSD’nin öldüğünü hiç görmedim, genellikle başarısız olduğunda bunun nedeni, ünitenin kötü kapanmasına neden olan çok kaba bir elektrik kesintisi olmasıdır (düzgün kapanabilmesi için birçok korumaya sahip olmasına rağmen) iade edilemeyecek bir durumda kalması önyükleme ve garanti için de geçerli, ancak gerçek şu ki SSD’ler çok güvenilir birimlerdir.”

Birkaç yıl önce, HDD’den SSD’ye geçiş çok pahalıydı ancak mevcut senaryoda fiyat farkı o kadar daraldı ki, ortalama bir kullanıcının bilgisayarının günlük kullanımı için artık gerekli değil. Bir HDD’yi tercih etmek mantıklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir