bir konuşmaya şifre nasıl ayarlanır

Elçisinin güvenliğini güçlendirme planına dönerek, Naber kullanıcılara izin verecek yeni bir fonksiyonun uygulanmasını resmileştirdi. sohbetlerinizi şifreyle koruyun.

Hakkında Sohbet KilidiKullanıcı uygulamanın arama çubuğuna bir şifre girmediği sürece konuşmaları gizleyen meraklı gözlerin kanıtı.

Yeni sohbet engelleme özelliği yakında mesajlaşma uygulamasının tüm kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Önerilir uygulamayı en son sürüme güncel tutun Her zaman en son haberlere sahip olduğunuzdan emin olmak için.

2023’ün başlarında Meta, Sohbet Engelleme, bunları ana arayüzden gizlemek için. Artık kullanıcılar, yalnızca kendilerinin erişebileceği, aksi takdirde izin verdikleri kişilerin erişebileceği bir kod girebilecek.

Sohbetlere şifre nasıl koyulur?

Açıklamada, bir sistem kurulmasına olanak sağlayacak bu işlevin gelişiyle ilgili uyarıda bulunuluyor. kilit açma kodu özel kabul edilen belirli konuşmaları güvende tutmak daha güvenlidir.

Şirket, “Artık engellenen sohbetlerinizi yalnızca arama çubuğuna gizli kodu yazdığınızda görünecek şekilde yapılandırabilirsiniz, böylece hiç kimse en özel konuşmalarınızı keşfedemez” dedi.

Bu sayede kilidi açılmış cep telefonunuzu bir arkadaşınıza veya aile üyenize ödünç verdiğinizde, onların içeriği oku Kullanıcı gizli kodu uygulamanın arama çubuğuna girene kadar samimi sohbetler gizli kalacağından konuşmaların sayısı artar.

Bir sohbeti gizlemek ve engellemek için üzerine uzun basmanız ve engelleme seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Gizli kod yapılandırılmamışsa, kodu girebileceğiniz bir sayfa görünecektir.

WhatsApp: bir gruptan sessizce nasıl ayrılırsınız

Bir gruptan nasıl ayrılırsınız? Fotoğraf: iStock.

Sohbet grupları eğlencelidir, ancak çoğu zaman üyelerinden biri bildirimlerden bıktığı için veya artık bu teklifle ilgilenmediği için onlardan ayrılmaya karar verir. Tabii ki gruptan ayrılırken bir iz olacak bu eylemin.

WhatsApp’ın kendisi de yöneticilerinin haberi olmadan bir gruptan ayrılmanın imkansız olduğunu kabul ediyor. Bununla birlikte, “grup sohbetindeki hiç kimsenin bilmeyeceği” ve “bu özelliğin amacının, kullanıcıların artık parçası olmak istemedikleri gruplardan ayrılırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak” olduğunu garanti ediyor.

Mesajlaşma sistemi ayrıca “(gruptan) ayrıldığınızda, seçtiğiniz profil adı ve telefon numarasının Bilgi bölümündeki önceki katılımcılar listesinde görüneceği” bilgisini de veriyor.

Kullanıcı tarafından daha önce yapılan ayarlara bağlı olarak, profil fotoğrafı. Whatsapp, gruptan ayrıldıktan sonraki 60 gün içerisinde gruptaki diğer katılımcıların kullanıcı listesindeki bilgileri görebilmesini sağlıyor.

Bir gruptan ayrılmak için öncelikle grup sohbetini açmalısınız. Ardından Menü simgesine tıklayın (sağda üç dikey nokta). Orada, Gruptan ayrıl ve Gruptan ayrıl’a tıklayın.

Ancak grup sohbetinden kurtulmanın veya en azından etkilerini en aza indirmenin başka yolları da var. Bunlardan biri onu susturmaktır, bu da bildirim almanızı engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir