Personel daha yüksek hız için 34 antenin açılışını yaptı

Kadro devreye sokmak Bu hafta 34 5G anteni Telekomünikasyon şirketinin verilerine göre bir milyondan fazla müşteri, cep telefonlarına daha hızlı bağlantı sağlayan bu antenleri kullanabilecek. Böylece aşağıdakilere eklenir: Movistar ve ClaroDevlet tarafından tahsis edilen spektrumun kamu tahsisini paylaşan.

5G, daha hızlı internet bağlantısına olanak tanıyan beşinci nesil mobil ağlardır. 4G’ye göre kararlı ve daha düşük gecikme süresine sahip. Gecikme, bir veri paketinin ağdaki bir noktadan diğerine gitmesi için geçen süredir ve 4G bu süreyi önemli ölçüde azaltır: 5G, 4G’nin evrimidir ve kökleri 80’lerde başlayan bir teknolojiye dayanmaktadır. her nesilde geliştirildi.

Geliştirmenin bu ilk aşaması kullanıcının herhangi bir şey yapmasını gerektirmiyor: 5G uyumlu bir telefonunuz varsa, verileri hizmeti sağlayan antenlerden otomatik olarak alıyor. Bu nedenle haftalarca 5G logosunu zaten cep telefonlarında görebiliyordunuz.

“Personel, yakın zamanda kamu ihalesi yoluyla ihale edilen spektrumu kullanarak ilk 34 5G antenini faaliyete geçirdi. Ayrıca halihazırda teknolojiye sahip 240 site var 5g dss ülke genelinde. İlk alanlar esas olarak Buenos Aires Şehri ve Eyaleti’nde yer alıyor” diye açıkladılar basınla paylaşılan bir açıklamada.

Sosyal ağlar, verilerin ana tüketicileri. Fotoğraf: Shutterstock

“Buna ek olarak, Personal’ın halihazırda ülke genelinde, en son teknolojiye sahip bir deneyime uygun yeni spektrumla uyarlanacak 240 5g DSS sitesi var” diye açıklıyorlar. DSS, mevcut ağın, ağların sıfırdan yeniden yapılmasına gerek kalmadan kullanılabileceğini ima eder. Tüm bunların daha “saf” bir 5G ile ilgisi var; telefon logosu aynı görünmesine rağmen, Bağlantı hızında ciddi bir fark var.

“Şu anda, uyumlu cihazlara sahip olan ve ilk etkinleştirilen sitelere yakın olan bir milyondan fazla Bireysel müşteri, hızda önemli bir artış ve gecikmede azalma ile beşinci nesil mobil teknolojinin farklı avantajlarını deneyimleyebilir. Ayrıca, bu başlangıç ​​aşamasında aşağıdaki işlemlere gerek kalmayacaktır: müşteriler belirli bir plan satın alır, Çünkü mevcut planlarını kullanarak 5G deneyiminin keyfini çıkarabilecekler” diye açıkladılar.

Gelecekte bu bağlantının kullanılması ekstra ücrete tabi olabilir; özellikle de yüksek hız daha yüksek mobil veri tüketimi anlamına gelebileceğinden (bu nedenle çoğu durumda yüksek kalitede bir video veya herhangi bir etkinlik izlemek üzereyken bir uyarı verilir) bu, mobil verilere yönelik talebin daha fazla olduğu anlamına gelir).

Ancak gelecekte bu miktardaki veri tüketimi için farklı bir ödeme yapılması muhtemeldir: daha fazla bant genişliğine sahip olmak kaçınılmaz olarak daha fazla internet tüketimine yol açar. Ancak bu konuyla ilgili henüz bir ayrıntı yok.

5G nedir ve hız farklılıkları nelerdir?

Dünyanın en büyük tüketici teknolojisi kongresi olan CES’te 5G teknolojileri ön planda yer alıyor. Fotoğraf EFE

5G ayrıca daha fazla kapsama alanı ve uyumluluk sunmak için şu anda 4G ile birlikte kullandığımız LTE (Uzun Süreli Evrim) ağlarına da güveniyor. Açıkça söylemek gerekirse, daha kısa sürede daha fazla veri iletebilen 4G’den daha yüksek frekanslar kullanarak çalışıyor. Karşı ağırlık olarak bu frekansların menzili daha kısadır ve parazitlerden daha fazla etkilenirler; bu nedenle bölgeyi kapsamak için daha fazla yoğunlukta anten ve tekrarlayıcıya ihtiyaç vardır. Firmalar genellikle bu konu üzerinde çalışıyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için telekomünikasyon.

Huawei, gelişiminin sembolik şirketlerinden biri olmasına rağmen, çeşitli şirketler katkıda bulunmuştur: Samsung, Qualcomm, Ericsson, Nokia, Telecom ve Telefónica, operatörler, üreticiler, uluslararası kuruluşlar ve araştırma merkezleri için standart haline gelen bu teknolojinin gücünün bir parçasıdır. 2017 yılında.

5G ile 4G arasındaki hız farkları çok büyük çünkü 5G saniyede 10 gigabite kadar ulaşabiliyorken 4G saniyede yaklaşık 50 megabitte kalıyor. Bu, IoT geliştirmeleri veya büyük miktarda veri gerektiren uzaktan operasyonlar için çok önemlidir. Otonom araç sürüşü de 5G’den faydalanan bir diğer alan.

Ortalama gezinme (sohbet uygulamaları, sosyal ağlar ve web sayfalarına göz atma) zaten 4G ile iyi çalıştığından, son kullanıcı için fark o kadar büyük değil, ancak her sektörde olduğu gibi kesinlikle işe yarayacak. 5G konsolide ediliyor birkaç yıl içinde standart hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir